Реал Сосиедад удари Леванте с три гола за 11 минути (видео)

Отборът на Реал Сосиедад записа успех с 3:1 при гостуването си на Леванте в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион. Тео Ернандес (73’), Хуанми (77’) и Микел Оярсабал (83’) вкараха за победителите, а преди това Чема (4’) беше открил резултата за домакините.

Тимът от Валенсия взе ранен аванс в 4-ата минута,  когато Чема се разписа с бомбен шут от далечно разстояние. Гостите обаче не се отказаха и техният момент настъпи в 73-ата минута, когато прекрасна комбинация между Аднан Янузай, Оярсабал и Ернандес приключи с гол на последния. Само четири по-късно след пас на Янузай Хуанми прокара топката между краката на Серхио Постиго и покрай вратаря Ойер за 2:1 в полза на своя тим. Оярсабал сложи точка на спора с гол в 83-ата минута след асистенция на Хуанми. Така до момента баските са най-добрият гостуващ отбор в испанското първенство с 13 точки от седем мача.

С победата Реал Сосиедад се изкачи на 9-о място в Ла Лига с 16 точки, докато Леванти е седми с една повече.