Локо (Сф) пропусна дузпа, но въпреки това стигна до първа победа

Отборът на Локомотив (София) записа първа победа през този сезон във Втора лига. "Железничарите" надвиха с 2:0 Лудогорец II в първото си домакинство за този сезон на стадион "Локомотив" в столичния квартал "Надежда". Двете попадения паднаха след почивката, а техни автори бяха капитанът Том (56) и Димитър Георгиев (78), които се разписаха с глава. Таранът пък пропусна дузпа в 17-ата минута, когато вратарят на гостите Владимир Русанов парира удара му.

Домакините търсеха победата от първата минута след загубата с 0:2 от ЦСКА 1948. Зоран Швоня стреля опасно от фаул, но топката премина малко над горната греда. В 16-ата минута Георгиев беше избутан в наказателното поле и реферът Димитър Димитров посочи бялата точка. Това решение не се хареса на втория състав на шампионите, като играчите на "орлите" протестираха.

Зад топката застана таранът на домакините Георгиев, който обаче беше хипнотизиран от Русанов. Вратарят парира удара от бялата точка. Локомотив продължи да атакува. Мартин Василев пропусна с глава, след което се изля пороен дъжд и гол до края на първата част не падна.

Феновете на Локо видяха първото попадение на своя отбор през този сезон в 56-ата минута. Капитанът Том беше точен с глава след центриране от корнер. Домакините контролираха събитията на терена. Вторият гол падна в 78-ата минута, когато Георгиев се разписа също с глава отблизо и реши всичко в мача.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛУДОГОРЕЦ II 2:0