Знаменит обрат върна надеждата на Фулъм (видео)

Фулъм направи важна крачка към спасението си, след като победи с 4:2 Брайтън в мач, който ще се помни дълго от феновете на "котиджърс". Отборът н Клаудио Раниери губеше с 0:2 на почивката, но с 4 попадения през второто полувреме стигна до обрат, който може да се окаже ключов в битката за оцеляване в Премиър лийг.

Глен Мъри вкара двата гола за гостите още до 17-ата минута, но никой не очакваше, че Фулъм ще съумее да реагира по такъв начин. Калъм Чембърс постави началото на обрата, а две попадения на Александър Митрович едно на резервата Лусиано Вието свършиха останалото.

Фулъм е на 19-о място с актив от 17 точки, но вече е само на 5 точки от спасителната зона. Брайтън е 13-и с 26 пункта, но вече е в серия от три поредни загуби.

Клаудио Раниери не изненада с избора на стартов състав. Атаката водеше Алексндър Митрович, който имаше подкрепа по двата фланга от Райън Бабел и Андре Шюрле. Денис Одой, Максим Льо Маршан и Тим Рийм бяха тримата защитници, а на пейката остана младата звезда Райън Сесеньон.

Брайтън пристигна на "Крейвън Котидж" със самочувствието от трите си поредни успеха на този стадион. По-рано през сезона двата тима направиха 2:2, като и двете попадения за Брайтън заби Глен Мъри, който винаги играе успешно срещу Фулъм. Мениджърът на "чайките" Крис Хютън също можеше да се похвали с успехи в това съперничество - нито една загуба в 5 мача.

До Мъри в предни позиции започнаха Соли Марч и Юрген Локадия. Паскал Грос, Дейл Стивън и Дейви Прьопер пък оформиха триото в средата на терена за гостите.

Проблемите на Фулъм в защита се видяха за пореден път и след само три минути игра Глен Мъри наказа любимата си жертва. Мартин Монтоя центрира от десния фланг, а таранът на Брайтън стигна пръв до топката и я отклони в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Серхио Рико. Домакините не си взеха поука и Мъри се разписа още веднъж в 17-ата минута. Подаването беше на Паскал Грос, а опитният нападател с левия крак вкара за 0:2.

Фулъм владееше топката в 2/3 от игровото време, но не създаваше голови положения. В средата на полувремето Тим Рийм беше заменен от Том Кеърни. Малко след това Матю Райън спаси удар на Бабел. В края на полувремето пък Мъри беше близо до това да оформи хеттрика си.

На почивката Раниери замени Шюрле с Лусиано Вието. Фулъм бързо върна един гол благодарение на Калъм Чембърс. Защитникът се оказа на точното място след корнер пред вратата на Брайтън и домакините вече имаха основания да се надяват на обрат.

В 58-ата минута публиката на "Крейвън Котидж" видя изравнителен гол. Лошо изчистване след ъглов удар позволи на Бабел да върне топката в наказателното поле, където Митрович се пребори във въздуха с Райън и Дъфи, за да се разпише за 2:2.

Никой от съперниците нямаше намерение да се примири с равенството. Глен Мъри още веднъж се размина с трети гол, след като засече центриране на Монтоя, но Рико демонстрира впечатляващ рефлекс. В 74-ата минута Митрович с глава направи 3:2 за Фулъм с 10-ия си гол за сезона. Люис Дънк претендираше, че сърбинът е извършил нарушение срещу него, но това му донесе само жълт картон.

Toчка на спора сложи Вието след пас на Бабел в 79-ата минута. Това бе първи гол за аржентинеца във Висшата лига, а Фулъм вече чака с оптимизъм лондонското дерби срещу Кристъл Палас в следващия кръг. На Брайтън предстои домакинство срещу Уотфорд.