Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Имобиле се отпуши на "Сан Паоло", но Лацио отново загуби (видео)

Наполи надви Лацио с 2:1 в дербито от 20-ия кръг на Серия "А". Хосе Кайехон в 34-ата и Аркадиуш Милик от фаул в 37-ата дадоха солиден аванс на домакините. Чиро Имобиле върна едно попадение в 65-ата минута, когато за пръв път се разписа на "Сан Паоло", но малко след това Франческо Ачерби получи червен картон и остави "орлите" в намален състав.

За Наполи победата беше задължителна. Тимът се доближи на 6 точки зад шампиона Ювентус, който утре има лесна задача срещу аутсайдера Киево.

Лацио имаше шанс с положителен резултат да измести градския си съперник Рома от 4-ата позиция във временното класиране. Отборът на Симоне Индзаги обаче продължи негативната тенденция в мачовете си срещу Наполи и остана на 5-о място.

Наставникът на неаполитанци Карло Анчелоти имаше сериозни кадрови проблеми. Той бе лишен от цели четирима титуляри. Калиду Кулибали и Лоренцо Инсиние са наказани за по два мача за червените картони при загубата от Интер (0:1). Алан също пропусна двубоя заради натрупани картони, а Марек Хамшик е контузен. Добрата новина беше свързана с възстановяването на Дрис Мертенс и Раул Албиол, които започнаха от първата минута.

На върха на атаката на южняците беше Аркадиуш Милик, а в халфовата линия шанс получиха Пьотър Зелински, Амаду Диавара и Фабиан Руис. Сред резервите бяха крайните бранители Фаузи Гулам и Елсейд Хисай.

В състава на гостите единственият сериозен отсъстващ беше Адам Марушич. Сенад Лулич влезе като десен бек, а отляво бе Джордан Лукаку. В предни позиции действаше неаполитанецът Чиро Имобиле, който никога не се бе разписвал на "Сан Паоло". Зад него играеше Луис Алберто, а Марко Пароло, Лукаш Лейва и Сергей Милинкович-Савич бяха тримата вътрешни халфове на "орлите".

Лацио имаше само една точка от последните си 7 мача срещу Наполи, след драматичната победа с 4:2 през 2015 година, която беше пряк дуел за последната свободна квота за участие в Шампионската лига.

Цели три пъти гредите попречиха на Наполи, но въпреки това южняците записаха заслужен успех. В първите минути защитата пред Алекс Мерет не беше особено стабилна, но стражът се справи със силен удар на Милинкович-Савич. Домакините отговориха с изстрел на Милик след центриране на Марио Руи, при който топката срещна напречната греда.
Милик още веднъж беше спрян от гредата, този път след подаване от друг поляк - Зелински, и удар с глава. Вратарят на гостите Томас Стракоша докосна кълбото и също имаше заслуга то да не се озове във вратата му.

Хосе Кайехон в 34-ата откри резултата в полза на Наполи. Словакът бе изведен в наказателното поле от Дрис Мертенс и с топовен удар порази целта. Голът бе първи за испанеца през сезона, а по това време Лацио вече беше без Луис Алберто, който получи травма и бе заменен от Бащош.Три минути по-късно Аркадиуш Милик изпълни перфектно пряк свободен удар и въпреки, че имаше защитник на голлинията покачи на 2:0.

На почивката Хоакин Корея смени Лукаку и се включи много силно. Бившият футболист на Севиля веднага тества Мерет, но той внимаваше. В 57-ата минута Милик за трети път разтресе гредата след хубав пробив и мощен удар с левия крак.

Имобиле върна едно попадение в 65-ата минута. Нападателят получи пас от Корея и с хубав диагонален удар опъна мрежата. В 70-ата минута Франческо Ачерби остави гостите от столицата с човек по-малко на терена, след като получи втори жълт картон. Той не само ще пропусне мача с Юве в следващия кръг, но не успя да подобри рекорда на Хавиер Санети от 162 поредни официални мача. Серията на Ачерби спира на 149 мача.До края Наполи можеше да направи победата си по-убедителна, но и това 2:1 е добре дошло за отбора на Анчелоти, който неизменно печели с по един гол разлика в последните седмици.