Лион нокаутира Сент Етиен в последната минута

Лион се изкачи на трето място във френската Лига 1, след като записа много трудна победа при визитата си на Сент Етиен. "Хлапетата" направиха обрат от 0:1 до 2:1, а в герой се превърна Муса Дембеле, който донесе трите точки с гол в добавеното време.

Домакините, които преди този мач имаха три поредни победи, започнаха много силно. Те поведоха в 21-ата минута с гол с глава на Ромен Амума. Левият бек Габриел Силва проби и центрира отлично, а Амума отклони топката в обратния ъгъл за 1:0.

След почивката Лион взе инициативата и успя да изравни в 65-ата минута. Точен беше звездата на отбора Набил Фекир от дузпа, отсъдена за нарушение на Лоик Перен.

Срещата вървеше към равенство, но Лион изтръгна победата в шестата минута на добавеното време. Голът бе идентичен на този на Сент Етиен. Комбинацията бе между резервите Лео Дюбоа и Муса Дембеле, а точният изстрел с глава на бившия нападател на Селтик позволи на Лион да измести домакините от третата позиция.

В следващия кръг Лион ще гостува на Амиен, а на Сент Етиен предстои визита на Нант.