Ренесансът при Солскяер не спира, седма поредна победа за Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 2:1 в мач от 23-тия кръг на Висшата лига. По този начин домакините събраха 44 точки и поне временнно ще заемат петата позиция, тъй като Арсенал, който има 41 точки, се изправя срещу Челси в 19:30. Головете за “червените дяволи” отбелязаха Пол Погба в 25—ата минута от дузпа и Маркъс Рашфорд в 42-ата минута, а Паскал Грос намали през второто полувреме.

Тази победа ще влезе в историята на Юнайтед, след като временният мениджър Оле Гунар Солскяер стана първия мениджър на тима с шест поредни победи във Висшата лига и общо седем във всички турнири, макар по-рано през сезона "чайките" да надделяха над тогава Жозе Моуриньо и компания с 3:2. Гостите останаха без победа в трети пореден мач в първенството и вече изостават на четири точки от 12-ия Борнемут.

Изживяващият ренесанс в представянето си след идването на Солскяер Пол Погба получи добра възможност още в третата минута да изпълни фаул, но удара му не попадна в очертанията на вратата.

Само няколко минути по-късно централният защитник Виктор Линдельов отправи нов опасен удар след центриране от корнер на Ашли Йънг, но топката прехвърли купа от играчи в наказателното поле и излезе в аут.

12-ата минута и гостите застрашиха вратата на своя домакин след корнер, но удара на Шейн Дъфи бе спасен без затруднения от Де Хеа.

Само две минути след това играчите на Брайтън създадоха отлично положение за гол, след като добро взаимодействия изведе Глен Мъри на стрелкова позиция около точката за изпълнение на дузпа, но първо ударът му мина покрай вратата, а впеследствие бе отсъдена и засада на нападателя на “чайките”.

20-ата минута центриране на Ашли Йънг отдясно попадна в краката на Маркъс Рашфорд след рикошет, но ударът на нападателя бе геройски избит с тяло от Шейн Дъфи. По-малко от минута след това отново Рашфорд отправи ножичен удар, но топката мина близо до дясната греда на Дейвид Бътън.

25-тата минута дойде и отсъждане на дузпа от страна на Антъни Тейлър, след като Гаетан Бонг задържа Пол Погба, а от другата страна в съприкосновението се включи и Шейн Дъфи. Все пак последвалите повторения не убедиха на 100% в правилността на решението на арбитъра. Френският халф обаче нямаше никакви колебания и отбеляза в десния ъгъл, макар Бътън да разгада посоката. Това бе и десето попадение за Погба от началото на сезона.

Веднага след гола гостите се опитаха да вдигнат оборотите, но така и не застрашиха сериозно Давид Де Хеа. В 35-ата минута Антони Марсиал бе изведен по прекрасен начин срещу вратаря от Неманя Матич, но не успя да прати топката в мрежата, а и страничният рефер отсъди засада.

42-ата минута Маркъс Рашфорд за пореден път потвърди отличната си форма след идването на Солскяер и отбеляза красиво второ попадение за своя тим. Той получи топката в наказателното поле от Диого Далот, преодоля защитник и губейки баланс успя да изстреля топката в далечния ъгъл на вратата.

49-ата минута отново Рашфорд стреля добре от фаул от лявата страна на наказателното поле на Брайтън, но топката мина покрай вратата.

53-ата минута отново английският национал бе в основата на опасна атака на своя тим. Той центрира по отличен начин от лявото крило, но Джеси Лингард не бе достатъчно бърз и пропусна да прати топката в мрежата.

Само четири минути по-късно Антъни Марсиал преодоля защитник и отправи хубав удар, но той премина над вратата.

68-ата минута Андер Ерера бе намерен в наказателното поле, но ударът му не затрудни стража на гостите.

72-ата минута гостите върнаха едно попадение - 2:1. Дейвид Прьопeр бе изведен на лявото крило, а центрирането му намери Паскал Грос, който отбеляза с удар в горния десен ъгъл на Де Хеа. Това бе и първо попадение във вратата на Юнайтед от началото на календарната година.Това сякаш вля нови сили на Брайтън и те наложиха доминация в следващите минути, но така и не успяха да стигнат до сериозни положения пред вратата на Де Хеа.

89-ата минута Диого Далот успя да запази топката в свое владение до самата тъч линия, а впоследствие я подаде по отличен начин към Погба, французинът напредна, но изстрелът му мина покрай вратата на Бътън. В даденото от съдията продължение двата отбора не успяха да се организират в нещо по-опасно и играта се сведе до няколко нарушения и изритвания на топката от страна на домакините около централния кръг на терена.
В следващият кръг Брайтън гостува на Фулъм, а Манчестър Юнайтед посреща Бърнли отново на "Олд Трафорд".