Фараона герой за Рома в голов трилър при подновяването на Серия "А" (видео)

Тимът на Рома надви Торино на “Олимпико” в Рим с 3:2 при подновяването на Серия “А”. Това бе първият мач от 20-ия кръг на първенството, а “джалоросите” от Вечния град записаха втората си победа за 2019 година, след като по-рано тази седмица надиграха у дома с 4:0 третодивизионния Виртус Ентела на 1/8-финалите за Купата на Италия. Николо Дзаниоло (15), Александър Коларов (34-дузпа) и Стефан Ел Шаарауи (73) бяха точни за домакините, а головете на “биковете” от Торино бяха дело на Томас Ринкон (51) и Кристиан Ансалди (68).

Воденият от Еузебио Ди Франческо излезе временно на четвърто място в класирането с 33 точки, изпреварвайки с точка другия римски клуб - Лацио. Играчите на Валтер Мадзари пък са девети с 27 точки след днешното поражение под дъжда в Рим. Лидер продължава да е Ювентус с 53 точки, следван от Наполи с 44 и Интер с 39.

Още в 6-ата минута Дженгиз Юндер бе сменен от Стефан Ел Шаарауи, тъй като получи контузия и мачът не започна добре за столичани, но първото полувреме се разви по вкуса на домакините.

В 15-ата минута Николо Дзаниоло даде аванс на “вълците” в резултата. Той получи топката във вратарското поле след центриране от фаул и веднага опита изстрел. Стражът Салваторе Сиригу първоначално парира шута, но топката се върна в Дзаниоло. Младият офанзивен халф все още не се бе изправил, но успя майсторски да овладее топката и между няколко противникови бранителя стреля и опъна мрежата зад Сиригу.
В 34-ата минута Александър Коларов бе точен за 2:0 от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Сиригу срещу Ел Шаарауи, който пък се измъкна отлично от отбраната след великолепен пас на Рик Карсдорп.

В края на първата част Ел Шааруи пропиля страхотен шанс за 3:0 след пас отляво на Коларов, а буквално в последните секунди на добавеното време на първото полувреме бившият нападател на “джалоросите” Яго Фалке уцели греда за “биковете”. Испанецът бе изпуснат от защитата на Рома, изскочи очи в очи с шведския вратар Робин Олсен, но ударът му срещна десния страничен стълб.

В началото на втората част Сиригу спаси удар от съвсем близко разстояние на Един Джеко, а в същото време гостите активно търсеха попадение и в 51-ата минута Томас Ринкон с удар извън наказателното поле изненада Олсен и отбеляза гол за Торино.
Веднага след гола на гостите Дзаниоло можеше да направи резултата 3:1, но защитник се намеси решително и блокира шута на младока. В 63-ата минута пък Кристиан Ансалди стреля опасно от пряк свободен удар, но топтата профуча встрани от целта. Веднага след това пък имаше ситуация, в която футболист на Торино игра с ръка в наказателното си поле, но реферът не посочи бялата точка.

Стигна се до 68-ата минута, в която Ансалди с удар извън наказателното поле изпрати топката в долния десен ъгъл на Олсен, който също както и при първия гол, не реагира по най-добрия начин.

Само 5 минути по-късно Рома си върна водачеството в резултата. Лоренцо Пелегрини даде чудесен пас на Ел Шаарауи в наказателното поле и Малкия фараон насочи топката в мрежата зад Сиригу - 3:2.
В 84-ата минута пред Андреа Белоти се откри идеален шанс да изравни резултата, но нападателят не уцели вратата на Рома с удар от въздуха от доста добра позиция.

До края на срещата домакините относително лесно задържаха удобния за тях резултат и се пребориха за трите точки.