Реал Мадрид повали Севиля, съдия си навлече гнева на "Бернабеу" (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид надделя с 2:0 над гостуващия Севиля в среща от 20-ия кръг на Ла Лига. Каземиро (78) и Лука Модрич (90) зарадваха публиката на "Сантиаго Бернабеу". Двубоят ще се запомни и с любопитно отсъждане на главния арбитър Матеу Лаос, който спря много опасна контра на домакините в 87-ата минута. Впоследствие стана ясно, че топката е излязла при изпълнение на корнер, но реферите се забавиха твърде много за това отсъждане.
С успеха тимът на Сантиаго Солари измести севилци от третото място и временно се доближи на седем точки от водача Барселона.
Карим Бензема попадна в стартовите 11 въпреки фрактурата на пръста на ръката. По двата фланга на "бялата" атака действаха Лукас Васкес и Винисиус Жуниор. Марсело и Иско си правеха компания на скамейката. Пабло Мачин разположи 3-5-2 с двойка централни нападатели: Висам Бен Йедер и Андре Силва.
Домакините започнаха агресивно и поставиха гостуващия тим под напрежение. "Белите" изнесоха играта солидно в предни позиции в опит да притеснят "бяло-червените". В шестата минута Винисиус беше изведен от Бензема на ръба на наказателното поле, изскочи сам срещу вратаря и реши да шутира ниско и силно - Томаш Вацлик реагира стабилно и изби.
В 14-ата Лукас Васкес получи лакът в зъбите от Сержи Гомес. Защитникът сложи ръката си в опит да гардира топката и това даде основание на съдията Матеу Лаос да не прибягва до картон. В 21-ата Винисиус направи много добър рейд към наказателното поле, Лукас получи топката в близост до вратата, но се забави в опит да се нагласи за удар.
Минута по-късно андалуският тим разви кинжална контра. Пабло Сарабия отне на Винисиус, Бен Йедер се устреми напред и намери свободния Серхио Ескудеро, който стреля покрай близката греда, изправен срещу Тибо Куртоа. В 31-ата Лука Модрич не игра концентрирано в защитен план и позволи опит за двойно подаване в наказателното поле на "лос меренгес", предотвратен от Куртоа.
Пет минути по-късно Бензема запази топката и намери коридор за удар - стреля опасно от 17 метра, но вратарят на севилци бдеше и улови. В 37-ата Модрич и Франко Васкес се удариха глава в глава и двамата пострадаха, но впоследствие продължиха. В добавеното време Винисиус избра да шутира от 25 метра в опит да изненада Вацлик - чешкият страж не сгреши.
Европейският шампион стартира второто полувреме много силно. "Белите" притиснаха съперника и търсеха попадение. В 51-ата минута Винисиус избра да стреля от малък ъгъл, пращайки топката покрай далечната сглобка. Две минути след това Модрич върна назад за Каземиро, който нанесе удар от дъгата - встрани от гредата. В 61-ата Модрич беше обграден от трима в наказателното поле, но някак се завъртя и стреля, нацелвайки близката греда от външната страна.
Винисиус отправи още един удар в 63-ата, при който кълбото отново излезе в аут. В 67-ата Дани Себайос удари напречната греда с превъзходен фалцов изстрел от 25 метра. В 73-ата Каземиро насочи с глава покрай гредата. В 77-ата Солари пусна Иско за сметка на Лукас Васкес. Минута по-късно Каземиро реализира страхотен гол. Той изстреля топката от 25 метра, вратарят Вацлик игра с кълбото, но го насочи в напречната греда и след това в мрежата - 1:0.
В 87-ата минута никой не разбра защо съдията Лаос спря свърхскоростна контра на мадридчани. Винисиус отне топката пред дъгата на собственото наказателно и подаде светкавично за Бензема, който се устреми напред към наказателното поле на Севиля при огромно празно пространство. Реферът обаче наду свирката и даде сигнал за смяна. Повторенията ясно показаха, че арбитърът не спира играта преди подаването към Бензема, а и няма причина за това. Френският нападател тръгна много зад центъра и няма как да има засада. Впоследствие стана ясно, че доста по-рано топката е напуснала очертанията на терена.
В 90-ата защитата на гостите от "Рамон Санчес Писхуан" сбърка елементарно при изнасянето, Модрич и сам срещу вратаря реализира с много точен удар за 2:0. Реал Мадрид изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона, като през второто полувреме "задуши" противника си пред вратата на Вацлик.
В четвъртък вечер "лос бланкос" имат мач с Жирона за Купата на краля, а ден по-рано Севиля среща Барселона.