Два автогола съсипаха Бенфика (видео)

Бенфика стартира годината по възможно най-лошия начин. Отборът на Руи Витория пропусна да се доближи до водача Порто след сензационна загуба при визитата си на средняка Портимонензе. "Орлите" от Лисабон отстъпиха с 0:2 след два автогола още до почивката. През второто полувреме пък Жонас Гонсалвеш получи червен картон.

Кошмарът за Бенфика започна в 11-ата минута, когато след центриране от левия фланг Рубен Диаш се намеси неразчетено и отклони топката толкова, че да заблуди вратаря Одисеас Влаходимос. Ранният автогол стъписа гостите, които обаче имаха две добри възможности да изравнят скоро след попадението в собствената им врата.

В 37-ата минута бившата звезда на Порто Джаксън Мартинес прехвърли Влаходимос, а притичалият Жардел изключително нескопосано се опита да изчисти с глава и си вкара комичен автогол.

След почивката Бенфика атакуваше с всички сили, но и контрите на домакините бяха опасни. В 70-ата минута Жонас пробва да засече центриране от крилото, но протегна крак към главата на стража на Портимонензе Рикардо Ферейра. Реферът поиска намесата на системата ВАР и след като изгледа ситуацията, изгони нападателя на Бенфика с директен червен картон.

Рекордьорът по титли на Португалия остана на 3-о място с 32 точки, но е и с мач повече от Порто и Спортинг (Лисабон). "Зелено-белите" приемат Беленензес днес и могат да изпреварят градския си съперник. Порто пък гостува на Авеш.

Снощи Брага надви с 2:0 Маритимо и излезе на втора позиция в таблицата с 33 точки. Портимонензе е на 7-о място след третата си поредна победа, а успехът над Бенфика бе първи за тима над този съперник в цялата му история.