Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Арсенал се отърси от шока на "Анфийлд" в лондонско дерби с пет гола (видео+галерия)

Отборът на Арсенал победи категорично с 4:1 гостуващия Фулъм в лондонска битка от 21-ия кръг на Премиър лийг. Момчетата на Унай Емери зарадваха своите привърженици, след като няколко дни по-рано загубиха шумно с 1:5 при гостуването си на Ливърпул. Днес "Емиратс" аплодира попадения на Гранит Джака (25), Александре Лаказет (55), Аарън Рамзи (79) и Пиер-Емерик Обамеянг (83). За Фулъм точен беше Абубакар Камара (69). С успеха Арсенал временно се доближи на две точки от четвъртия Челси.
Мениджърът на "топчиите" Унай Емери заложи на схема 3-5-2 с двамата си централни нападатели - Александре Лаказет и Пиер-Емерик Обамеянг. Андре Шюрле, Александър Митрович и Райън Сесеньон поведоха атаката на "котиджърс".
Двубоят на "Емиратс" започна с почит към покойния президент на "артилеристите" Питър Хил-Ууд. Малко повече от минута след началото домакините пропуснаха много добра възможност. Лаказет подаде вляво за Алекс Иуоби, който центрира на ръба на малкото наказателно поле, където Обамеянг не успя да натисне добре топката и я прати над гредата. В деветата минута Сеад Коласинак проби отляво, помогна си с побутване, за да стигне до топката, и беше близо до голово продължение, но успоредното му подаване беше пресечено.
След четвърт час игра момчетата на Клаудио Раниери създадоха страхотна голова ситуация. Райън Сесеньон беше изведен зад гърба на защитата, изскочи лице в лице срещу Бернд Лено, ала диагоналният му удар не беше прецизен и топката премина леко встрани от гредата. Фулъм пресираше агресивно и сериозно затрудняваше съперника в изнасянето на топката.
В 23-ата гостите от "Крейвън Котидж" изпуснаха кристална голова възможност. Андре Шюрле центрира отляво към далечната греда, където Сесеньон беше абсолютно сам, топката изглеждаше превъзходна, но номер 3 замахна лошо и не я уцели с левия крак.
Две минути по-късно Арсенал се възползва от грешка в защитата на своя опонент и откри резултата. Иуоби центрира, Обамеянг хитро се отмести, а Гранит Джака се вклини в наказателното поле и отбеляза от десет метра - 1:0. В 32-ата Фулъм създаде нова ситуация пред Лено. Митрович се пребори за високата топка и стреля от седем метра - германският страж задържа топката на самата голлиния. Последва пропуск пред вратата на Серхио Рико. Иуоби атрактивно намери Джака в наказателното поле, който върна за Лаказет, чийто удар отблизо беше неутрализиран от испанския вратар.
В 40-ата Иуоби достави ново наглед голово подаване, центрирайки отляво. Обамеянг се измъкна от пазача си и нанесе удар с глава от десет метра, насочвайки много близо до гредата - в аут. Две минути по-късно Джака подаде за Лаказет, който се освободи и стреля отблизо в близкия ъгъл. Серхио Рико спаси с крак.
В 55-ата домакините удвоиха резултата след страхотно движение без топка. След разиграване близо до тъчлинията Коласинак получи в наказателното поле и подаде назад към точката на дузпата, където свободният Лаказет имаше време да овладее и да прецени къде да насочи топката в момент, в който вратарят не беше подготвен - 2:0. Три минути по-късно Джака изведе Лаказет, той свали елегантно, шутира силно и намери краката на Рико.
В 64-ата Фосу-Менса се подхлъзна и позволи на Иуоби да навлезе в наказателното поле. Той подаде към Лаказет, който беше спрян с тяло и останаха съмнения за дузпа. В 69-ата резервата днес Лукас Торейра загуби топката на 40-ия метър и позволи на Фулъм да нанесе удар. Сесеньон центрира отляво, а Абубакар Камара връхлетя сам на втора греда и отбеляза отблизо.
Десет минути по-късно Коласинац се включи, центрира към Обамеянг, който от шест метра нацели гредата. Отбитата топка попадна в краката на Арън Рамзи и той прати кълбото неспасяемо в далечния горен ъгъл за успокоителното за домакините 3:1. В 82-ата Матео Гендузи изведе Обамеянг, който надбяга защитник, но след това би в гърдите на вратаря Рико. Минута по-късно бившият играч на Борусия (Дортмунд) реализира дежурния си гол. Той шутира от 15 метра и отбеляза не и без помощта на рикошет - 4:1.
Така Арсенал приключи коледно-новогодишния си маратон, запазвайки позиции за борба в Топ 4. Фулъм претърпя разочарование в борбата си поне за точка днес.