Balkan Grand Prix 6

Салах поведе Египет към трета победа (видео)

Звездата Мохамед Салах отново показа класата си и помогна на Египет да запише трета поредна победа на Купата на африканските нации. Домакините на турнира се наложиха с 2:0 над Уганда и финишираха на първо място в група "А" с пълен актив от 9 точки.

Както и при успеха над ДР Конго в предишния кръг, освен Салах се разписа и Ахмед Елмохамади. "Фараоните" още не са допуснали гол във вратата си. На 1/8-финалите те ще се изправят срещу завършилия на трето място в група "C", "D" или "E".
Въпреки поражението, Уганда също продължава напред. Отборът зае второ място в групата и чака втория от група "С", който най-вероятно ще е или Сенегал, или Танзания.

Противно на очакванията, Уганда доминираше в първия половин час на мача, игран в Кайро. Мохамед Ел Шенауи направи важни спасявания, с които запази нулевото равенство, за да дойде 36-ата минута, когато Салах опъна мрежата от пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу самия него.

В добавеното време на първата част атака на Египет по левия фланг завърши с ниско центриране, след което топката попадна в Елмохамади и той с прецизен изстрел по диагонала удви аванса на домакините.

След почивката отново Уганда имаше повече голови положения, но не успя да реализира нито едно от тях. Тимът на Себастиен Десабър събра 4 точки, а ДР Конго е трети в групата с 3 пункта и ще чака развитието на останалите двубои, за да научи дали ще се класира за директните елиминации.

УГАНДА - ЕГИПЕТ 0:2