Късен гол прати Колумбия на четвъртфиналите (видео)

Колумбия е първият четвъртфиналист на Копа Америка. Макар и много трудно, отборът на Карлос Кейрош победи с 1:0 Катар и вече има 6 точки, с които си гарантира едно от първите две места в група "В". Измъчения успех донесе Дуван Сапата в 86-ата минута, когато засече с глава блестящо подаване на Хамес Родригес.

Колумбийците създадоха поне една дузина положения пред вратата на Саад Ал Шееб, но или стреляха неточно, или стражът на Катар по някакъв начин съумяваше да спаси и да запази нулевото равенство. Точката щеше да е добре дошла за тима на Феликс Санчес, особено след героичното 2:2 срещу Парагвай в първия кръг.

Реферът Алексис Ерера отмени гол на Рохер Мартинес в началото заради засада на колумбийския нападател. След четвърт час игра Хамес Родригес се оказа непокрит в наказателното поле и отправи удар с глава, но в аут. Дуван Сапата също се размина с попадение преди почивката, когато Катар изцяло се бранеше.

Колумбия на два пъти претендираше за дузпа, но и в двете ситуации съдията прибегна до помощта на ВАР и не назначи наказателен удар. През второто полувреме напрежението пред вратата на Ал Шееб постоянно се покачваше. В 56-ата минута Йери Мина се извиси в наказателното поле, но и той не намери очертанията на вратата. Малко след това Рохер Мартинес от удобна позиция шутира в тялото на катарския вратар.
При една от редките контри на азиатския тим Давид Оспина спаси удар на Акрам Афиф. Опитният Радамел Фалкао замени Хуан Куадрадо и Колумбия продължи да притиска съперника. Така се стигна до 86-ата минута, когато ювелирно центриране на Хамес качи топката на главата на Сапата и той много майсторски я насочи в обратния ъгъл - 1:0.

Катар имаше възможност да изравни в добавеното време, но Абделкарим Хасан стреля покрай вратата.

КОЛУМБИЯ - КАТАР 1:0 (0:0)

1:0 Д. Сапата (86)