Феноменален гол на Ибра (видео)

Шведската звезда на Лос Анджелис Галакси Златан Ибрахимович даде заявка за гол на сезона в МЛС. Капитанът на калифорнийците вкара фантастично попадение със задна ножица при загубата на тима му с 1:2 от Ню Ингланд Революшън в мач от 16-ия кръг. Опитният голмайстор се разписа в 84-ата минута на стадион "СтъбХъб Център", с което намали резултата, след като Пенила (45) и Бънбари (60) бяха дали заслужено предимство на гостите, а веднъж и гредата спаси домакините.
Малко преди края на мача Ибрахичович си изработи положение, вкарвайки поредния от многото си красиви голове в своята кариена. Деветката на Галакси пое топката на гърди в наказателното поле, след което си я вдигна с десния крак между двама бранители, обърна се, и със страхотна задна ножица прати коженото кълбо под гредата. Попадението бе негово 11-о за сезона от 12 мача, като се е разписвал в девет от срещите за тима на Гийермо Скелото.

Бившият играч на Аякс, Ювентус, Интер, Барселона, Милан, Пари Сен Жермен и Манчестър Юнайтед има вече 33 гола от 39 мача в Мейджър Лийг Сокър.

37-годишният футболист и съотборниците му се разминаха с равенството в последната секунда на 96-ата минута, когато горната греда спаси гостите след удар на Полента.

Поражението беше шесто за Галакси, като последните три са пред собствена публика. Отборът остана на второ място в Западната конференция с 28 точки, но изостава вече на девет от градския съперник Лос Анжелис, който има 38 точки.

Успехът беше едва четвърти за Ню Ингланд, който обаче от четири мача няма поражение, но въпреки това остана на предпоследното 11-о място в Източната конференция с едва 16 точки.