Хъдърсфийлд се представи силно при сбогуването си с големите

Най-слабият участник в Премиър лийг през сезона Хъдърсфийлд се сбогува с шампионата с второ поредно бойко реми. След като преди седмица “териерите” направиха 1:1 с Манчестър Юнайтед, днес те постигнаха същия резултат и при гостуването си на Саутхамптън. За това помогна и груба грешка на вратаря Ангъс Гън, от която падна изравнителното попадение на Алекс Притчард в 55-ата минтуа. Нейтън Редмънд беше реализирал преди това в 41-вата за домакините.

До тази среща Саутхамптън нямаше победа в четири поредни кръга, което обаче е добре на фона на негативната серия на съперника - вече десет срещи без успех.

И все пак освободените психически футболисти на Хъдърсфийлд, които отдавна бяха загубили мястото си в елита, направиха добро първо полувреме, в което даже създадоха повече опасности. Те позволиха на домакините само веднъж да уцелят вратата им, но точно този шут завърши с гол. Това се случи в 41-вата минута, когато Нейтън Редмънд вкара едно от попаденията на сезона.

Само две минути след подновяването на играта Джеймс Уорд-Праус стреля в гредата, което лиши Саутхамптън от второ попадение.

Напористата на игра на съперника даде резултат в 55-ата минута. Тогава гостите пресираха отбраната на домакините и се стигна до грешка на вратаря Гън, от което се възползва Притчард за 1:1.

Липсата на интрига предначерта развоя на мача в оставащите минути. В тях не се случи нищо интересно, с което двата отбора излязоха във ваканция.
"Териерите" отиват в Чемпиъншип заедно с Фулъм и Кардиф Сити, а Саутхамптън завършва на 5 точки от чертата.