Байерн не си свърши работата и даде последен шанс на Дортмунд (видео)

Байерн (Мюнхен) пропусна още днес да триумфира с поредната си титла на Германия и сега всичко ще се реши след седмица в последния кръг. Този следобед баварците завършиха 0:0 при визитата си на РБ (Лайпциг), а по същото време вторият Борусия (Дормунд) се наложи с 3:2 над Фортуна (Дюселдорф) при домакинството си. По този начин разликата между двата тима вече е 2 точки в полза на "червените". Следващата събота мюнхенци приемат Айнтрахт (Франкфурт), а "жълто-черните" гостуват на Борусия (Мьонхенгладбах). При равенство в точките първо се гледа головата разлика, а тази на Байерн е със 17 попадения по-добра.

Разенбалшпорт пък завършва на трета позиция и ще играе в Шампионската лига.
Баварците имаха по-чистите положения на стадиона в Лайпциг, а техен гол в 50-ата минута не беше зачетен след много спорна засада на Роберт Левандовски. Всички опасни изстрели, които попаднаха в очертанията на вратите, бяха спасени от вратарите Свен Улрайх и Питър Гулачи.

Нико Ковач заложи на доказаните си титуляри, като само Улрайх замени на вратата контузения капитан Мануел Нойер. Ариен Робен, Жером Боатенг и Франк Рибери бяха сред резервите, а Хамес Родригес и Хавиер Мартинес останаха извън групата заради травми.
В атака за Разенбалшпорт започна Тимо Вернер, за когото това почти сигурно беше последен домакински мач с екипа на клуба. Очаква се през лятото той да бъде продаден, като Байерн е фаворит за привличането му.
"Червените бикове" се опитаха да затруднят съперника с формация с ромб в средата, като постоянно трима души притискаха при изнасянето на топката.
В 6-ата минута Серж Гнабри нанесе първия точен изстрел в очертанията на вратата на Лайпциг.
Пет минути по-късно обаче Юсуф Поулсен беше близо до това да застраши Улрайх, но кълбото беше избито.
Последваха силни минути за Лайпциг и баварците на два пъти се разминаха с попадение в мрежата си.
Мюнхенци успяха да изнесат играта по-напред и в 28-ата бяха най-близо до първия си гол, но Питър Гулачи успя да спре топката по пътя й към мрежата.
Футболистите на Ковач владееха играта през тези минути и в 36-ата Ибрахима Конате се намеси в последния момент, преди Левандовски да засече от 2-3 метра.
В 39-ата минута Гнабри стреля опасно от въздуха, но стражът на домакините беше покрил ъгъла си. В ответната атака Вернер се озова на добра позиция, но силата на шута му беше ограничена от защитник на Байерн и за Свен Улрайх беше лесно да парира.
В 50-ата минута Байерн стигна до гол чрез Леон Горетцка, но той не беше зачетен след намесата на ВАР заради засада в атаката.
По същото време Борусия (Дортмунд) водеше на Фортуна, но и там нещата останаха неясни до последния сигнал.
Байерн и РБ се редуваха да създават положения, но в никой момент никой не взе игрово предимство.
Мюнхенци получиха отличен шанс да измъкнат успеха при пряк-свободен удар на границата на наказателното поле в 89-ата минута, но Левандовски шутира в аут.