Федерер спаси два мачбола и изстрада своята победа №1200 в световния тур

Световният номер 3 Роджър Федерер се класира за 1/4-финалите на турнира от сериите “Мастърс” в Мадрид, след като победи Гаел Монфис с 6:0, 4:6, 7:6 (3) за точно 2 часа и 1 минута игра. Това беше неговият успех номер 1200 в световния тур.

Швейцарецът беше повече от убедителен в първата част, в която направи три пробива и така след едва 18 минути поведе в сетовете. В началото на втория обаче Федерер допусна спад и беше пробит от Монфис. Носителят на 20 титли от Големия шлем върна брейка за 3:4, но при 4:5 допусна нов, с което сдаде втория сет.
В третия той отново допусна да бъде пробит още в първия си сервис. Както и във втория сет Федерер взе съперниковото подаване в седмия гейм. Така се стигна до 6:5 в полза на Монфис, който имаше два мачбола при сервис на опонента си. Французинът обаче игра прекалено предпазливо във въпросните разигравания и не успя да се възползва от тези възможности. Така се стигна до решаващ тайбрек, като два мини пробив се оказаха достатъчни за 37-годишния ветеран да си тръгне с победата.

В следващия кръг Роджър ще се изправи срещу 5-ия поставен Доминик Тийм, надвил по-рано днес Фабио Фонини с 6:4, 7:5.