Две принудителни смени и червен картон не спряха Милан по пътя към ШЛ

Милан направи важна крачка към класиране в Топ 4. Отборът на Дженаро Гатузо победи Болоня с 2:1 в среща от 35-ия кръг на Серия “А”. Сусо (37) даде преднина на "росонерите" с красив гол, а Фабио Борини (67) удвои. Матия Дестро (73) намали изоставането на емилианци. В 74-ата минута Лукас Пакета бе изгонен от игра след два жълти картона. Никола Сансоне също получи червен картон дълбоко в добавеното време. Веднага след последния съдийски сигнал още двама футболисти на Болоня получиха червен картон за бурната си реакция срещу арбитъра. Мичел Дийкс и Данило видяха червения цвят.
“Росонерите” търсеха задължителна победа, с която да запазят шансовете си за класиране в Топ 4. Милан има нелеката задача да финишира в зона Шампионска лига, към която апетити имат още Интер, Аталанта, Рома и Торино и Лацио. Успехът днес доближи Милан до Аталанта и изравни отбора с Рома (59 т.). Тимът на Дженаро Гатузо все пак измести “вълците” заради по-добри показатели в директните двубои. Грандът от Милано се намираше в криза, като бе спечелил само веднъж в последните си седем мача. Това си има своето просто обяснение. Кшищоф Пьонтек не е вкарвал гол от месец, а неговите съотборници в атака се представят още по-слабо. Сусо нямаше гол от месец януари, Чалханоолу не се е разписвал от февруари, а Патрик Кутроне вкара за последно през месец декември 2018 година.

Милан започна силно и в 9-ата минута Хакан Чалханоолу стреля опасно от границата на наказателното поле. Ударът на турчина бе насочен в горния ляв ъгъл на вратата зад Лукаш Скорупски, но стражът успя да протегне ръка и да избие в ъглов удар.

В рамките на минута Сусо на два пъти центрира опасно в наказателното поле на Болоня. Първо Кристиан Сапата стреля с глава, но Данило успя да блокира удара и да избие в ъглов удар. След това Скорупски увисна при центриране на испанеца, но на втора греда Матео Мусакио не успя да засече в опразнената врата. В 22-ата минута Матиас Сванберг стреля опасно от около 25 метра, но в аут.

Три минути по-късно Кшищоф Пьонтек стреля с глава над напречната греда. Веднага след ситуацията Лукас Билия напусна терена принудително, а по изражението на аржентинеца изглеждаше, че травмата е сериозна.

В 27-ата минута гол на Родриго Паласио бе отменен заради засада. Бившият футболист на Интер бе зад гърба на защитата на "росонерите". В 37-ата минута Сусо изведе Милан напред в резултата. Испанецът бе намерен на дъгата на наказателното поле от Хосе Маури, пое топката и стреля през защитник, пращайки Скорупски в обратния ъгъл.

В 52-ата минута Чалханоолу отправи снаряд към вратата на Болоня, който прелетя на сантиметри от напречната греда. След две минути Донарума трябваше да се намесва при опасен шут на Ерик Пулгар. В 60-ата минута и Хакан Чалханоолу напусна терена принудително, след като получи разтежение. Мястото му в игра бе заето от Фабио Борини. Именно италианецът бе човекът, който удвои преднината на "росонерите" седем минути по-късно.

Лукас Пакета стреля от въздуха, като ударът му бе блокират от Скорупски. Топката попадна на крака на Борини, който от няколко метра не сбърка. В 73-ата минута Никола Сансоне пусна страхотен пас в наказателното поле, а там Матия Дестро бе оставен непокрит от защитата. Юношата на Интер овладя и вкара от няколко метра за 2:1.

Минута по-късно Лукас Пакета остави Милан с човек по-малко. Бразилецът получи два жълти картона за нарушение срещу Пулгар и лек контакт с главния съдия Ди Бело. В добавеното време Донарума спаси опасен удар на Едера. В петата минута на добавеното време Никола Сансоне получи втори жълт и респективно червен картон за разпра с Франк Кесие на тъча. Веднага след това последва последният съдийски сигнал, след който страстите доведоха до показването на още червени картони. Данило и Мичел Дийкс бяха двамата футболисти, които видяха червения цвят.

МИЛАН - БОЛОНЯ 2:1