Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Спортинг гази 8:1, трансферна цел на Ман Сити с хеттрик (видео)

Спортинг (Лисабон) постигна 10-а поредна победа във всички турнири, след като съкруши с 8:1 Беленензес в последен мач от 32-ия кръг в португалското първенство. Решаващ за крайния резултат се оказа червеният картон на вратаря на домакините Муриел в 21-ата минута. Преди това именно негова грешка доевде до откриването на резултата от Рафиня (10').

Над всички на терена бее звездата на Спортинг Бруно Фернандеш. 24-годишният халф заби хеттрик и вече има впечатляващите 31 гола и 17 асистенции във всички състезания през сезона. Португалският национал бе неудържим и показа защо е желан от Джосеп Гуардиола в Манчестър Сити.

Фернандеш направи и асистенция за гола, с който Луис Фелипе покачи на 2:0 в края на първото полувреме. Самият той оформи хеттрика саи за по-малко от четвърт час, а Спортинг вкара 6 гола за 25 минути през второто полувреме.

"Лъвовете" са 3-и в класирането, а лидер и почти сигурен шампион е Бенфика. "Орлите" имат аванс от 2 точки пред Порто, а в оставащите два кръга им предстоят мачове срещу Рио Аве и Санта Клара.