Майнц 05 прекъсна победната серия на РБ (Лайпциг)

Майнц 05 на два пъти изоставаше с два гола разлика от Ред Бул Лайпциг, но показа характер и стигна до 3:3 срещу отбора в най-добра форма в Бундеслигата. Гостите имаха 6 поредни победи преди този мач, но си пролича, че в тима има известно отпускане, след като си гарантира третото място в крайното класиране. Майнц също изпълни целите си през сезона, но искаше да зарадва феновете си с успех срещу един от водещите отбори.

Точката на домакините донесе Жан-Филип Матета в 83-ата минута с 13-ото си попадение през сезона. Майнц има цели 11 отбелязани гола в последните си три домакинства, въпреки че съвсем не е сред най-резултатните отбори в Германия.

Двубоят започна много добре за РБ (Лайпциг). В 20-ата минута Лукас Клостерман се възползва от пас на Тимо Вернер и откри резултата на празна врата. В 32-ата нападателят на "червените криле" се разписа още веднъж и отново след извеждащо подаване на Вернер.

Малко преди почивката Карим Онисиво върна интригата с красиво изпълнение. Футболистът на Майнц се измъкна от няколко защитници в тъмносиньо и разтсреля Петер Гулачи.

Веднага след началото на второто полувреме Емил Форсберг асистира на Вернер, който безкомпромисно опъна мрежата и изглеждаше, че гостите лесно ще спечелят. Не така мислеше Муса Ниакате. В 67-ата минута французинът отбеляза дебютния си гол в Бундеслигата, а в 83-ата резервата Матета бе изведен сам срещу Гулачи и не сбърка.

Майнц 05 е на 12-о място с актив от 37 точки, а РБ (Лайпциг) е на третата позиция с 65 точки, но при победа щеше да се доближи само на 2 т. от Борусия (Дортмунд).