Лесна победа остави Евертън в битката за седмото място

Евертън не се затрудни с гостуващия Бърнли и спечели с 2:0 откриващия мач от 27-ия кръг на Премиър лийг. Автогол на Бен Мий и попадение на Шеймъс Коулмън в рамките на три минути преди почивката осигуриха успеха на "карамелите". Отборът на Марко Силва не е допуснал попадение в последните си три мача и запази шансове да се пребори за седмото място, даващо право на участие в Лига Европа.

Бърнли нямаше особена мотивация, след като със силна серия през април си гарантира оцеляването в елита. Гостите отправиха само един отчен удар към вратата на Том Хийтън. Само три минути по-късно силен шут на Люка Дин затрудни максимално Хийтън, който успя само да избие на главата на Коулмън и той покачи на 2:0.
Единственото положение за Бърнли до почивката се откри пред Ашли Барнс, но флагът за засада спря радостта на нападателя. Ашли Уестууд пък извърши грубо нарушение срещу Морган Шнайдерлин, но се отърва само с жълт картон.

В началото на втората част Ричарлисон се контузи, а Сигурдсон пропусна да вкара трети гол. В заключителните минути резервите Адемола Луукман и Тио Уолкот също пропиляха добри положения пред вратата на Бърнли. Феновете пък приветстваха появата на ветерана Фил Ягиелка в може би последния му мач с екипа на мърсисайдския тим.
Евертън ще гостува на Тотнъм в последния кръг, а междувременно ще се надява Уулвърхамптън да сбърка утре срещу Фулъм, за да запази надеждите си да финишира седми. Бърнли пък се намира на 15-а позиция с 40 точки и е далеч от зоната на изпадащите.