ПСЖ загуби от Монпелие, Кимпембе с нов автогол

Пари Сен Жермен записа втора загуба в рамките на три дни, след като отстъпи с 2:3 като гост на Монпелие. Това бе първи мач за парижани след загубения след дузпи финал за Купата на Франция срещу Рен през уикенда.

Двубоят на "Стад дьо ла Мусон" започна добре за гостите, които поведоха в 12-ата минута, след като Амброуз Ойонго Битоло си заби автогол. Девет минути по-късно Преснел Кимпембе върна равенството също с автогол, като във втори пореден мач отбелязва в собствената си врата. Парижани поведоха в 63-ата минута чрез Анхел ди Мария, но до края допуснаха пълен обрат, след като за Монпелие вкараха Анди Делор в 80-ата и Сюлейман Камара в 85-ата минути. Така Монпелие събра 54 точки и заема пето място в класирането, докато ПСЖ е лидер с 84.

Треньорът на ПСЖ Томас Тухел беше разочарован след загубата.

"Не можем да си позволим да завършим сезона по този начин. Всички сме уморени, но сезонът ще свърши едва след мача с Реймс, а не преди него. Професионалистите си вършат работата до край. Загубихме заради множеството ни грешки, а Монпелие е силен и агресивен отбор", коментира германецът.