Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Милан повали Лацио и спря черната серия (видео+галерия)

Отборът на Милан спечели дербито с Лацио от 32-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" надвиха с 1:0 "орлите" и прекъснаха черната си серия от четири мача, в които взеха едва една точка. Единственото попадение беше дело на Франк Кесие от дузпа в 79-ата минута. Минута по-рано съдията Джанлука Роки отсъди дузпа за "червено-черните", която отмени след намесата на ВАР. Пет минути преди края Симоне Индзаги беше изгонен за протест, а в продължението гостите имаха претенции за дузпа, но Роки дори отказа да гледа повторение.
Веднага след края на мача двата отбора заформиха сериозно меле на терена, като инициатор беше Луис Алберто, но след това се включиха още играчи от домакините и лациалите.
Поради контузии терена напуснаха принудително Алесио Романьоли и Корея.
53 Милан - Лацио 1:0

Лациалите могат да съжаляват за пропуснатите възможности преди почивката, когато и гредата спаси домакините след удар на Чиро Имобиле. Тимът от Рим остана без успех в дома на Милан за първенството от 1989 година, а от 63 години не е успявал да постигне две победи на "Джузепе Меаца" срещу миланските грандове в една кампания. Както е известно, преди две седмици повалиха с 1:0 "нерадзурите" насред Милано.

Успехът остави Милан на четвърто място с актив от 55 точки. "Орлите" пък записаха десета загуба през този сезон и останаха с 49 точки, но имат и мач по-малко, който ще изиграят срещу Удинезе през следващата седмица.

Пред над 62 000 тифози на "Сан Сиро" домакините искаха да спрат черната си серия от четири мача без успех. Наставникът Дженаро Гатузо не направи нито една промяна в състава от мача с Ювентус (

1:2

).

Пепе Рейна отново бе на вратата, а пред него в защита бяха Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес. Франк Кесие, Тиемуе Бакайоко и Хакан Чалханоглу бяха халфовете в схемата 4-3-3, а Сусо, Кшищоф Пьонтек и Фабио Борини бяха в атака.

Симоне Индзаги бе направил цели пет промени

в тима от равенството 2:2

със Сасуоло. Томаш Стракоша бе на вратата, а Стефан Раду, Франческо Ачерби и Бащош бяха защитниците в схемата 3-5-2. Ромуло, Сергей Милинкович-Савич, Лукас Лейва, Луис Алберто и Сенад Лулич са халфовете, а пред тях действаха Хоаким Корея и Чиро Имобиле.

Наставникът смени Патрис, Марко Пароло, Милан Бадел, Адам Марушич и Фелипе Кайседо с Бащош, Ромуло, Милинкович-Савич, Лейва и Корея.

Още в третата минута Рейна, който дебютира от първата минута в първенството пред своите фенове, спаси домакините. Испанският вратар парира удар на Имобиле от няколко метра, избивайки в корнер. Преди това Корея размина няколко защитници на "червено-черните" и подаде на италианския нападател.
В 19-ата минута Рейна парира удар на Алберто от границата на наказателното поле. Корея пък пропусна отлична възможност в 20-ата минута, когато от пет метра стреля над гредата. Първият изстрел във вратата на "орлите" беше в 28-ата минута, но Стракоша без проблем хвана удара на Кесие. Сусо пропусна първата добра възможност за "росонерите" в 31-ата минута. Пьонтек се размина с попадение в 32-ата минута. Таранът надскочи Ачерби и стреля с глава, но топката облиза дясната греда и излезе в аут. Шут на Милинкович-Савич отиде в ръцете на Рейна, а Стракоша изби силен изстрел на Чалханоглу. Пьонтек с глава отново скочи най-високо, но и прати топката над гредата.
Минута преди края на първата част Алберто изведе Имобиле зад Рейна, а изстрелът на нападателя се отби в дясната греда. Това беше негово осми удар, който се отбива в една от гредите през тази кампания.

Още в първата минута на втората част Корея се контузи и на негово място влезе Кайседо. В 65-ата минута Ромуло беше изведен зад защитата, но Рейна спаси. Милан загуби двама титуляри поради травми в рамките на минута. Първо Диего Лаксалт замени Калабрия, който се удари в коляното. Кристиан Сапата пък влезе на мястото на Алесио Романьоли. Капитанът получи мускулна травма. Пробив на колумбиеца завърши със спасяване на Стракоша. Бранителят изведе Пьонтек, но стражът на гостите затвори поляка.

Риза Дурмиши влезе вместо Лулич в 74-ата минута. Малко след това Джанлука Роки отсъди дузпа. Чалханоглу проби отдясно и центрира, но топката рикошира в дясната ръка на Ачерби, която беше прилепена до тялото. Именно поради това реферът ползва ВАР и правилно отмени своето първо решение. Само 100 секунди по-късно обаче той отново посочи бялата точка. Този път Дурмиши закъсня и връхлетя върху Мусакио, който падна на земята. Протести от играчите на Лацио имаше, но този път съдията не гледа повторение и не промени своето решение.

Зад топката застана Кесие, който прати топката в долния ляв ъгъл. Халфът вкара своя пет гол през тази кампания и общо десети в Серия "А" с фланелката на гранда. Нападателят Патрик Кутроне влезе вместо Пьонтек в 84-ата минута, докато гостите се изнервиха. Треньорът Симоне Индзаги беше изгонен за протести, а Алберто получи картон, който го вади от мача с "фриуланите" Страхотно спасяване на Стракоша попречи на Сусо да удвои в 90-ата минута.

При последвалата атака цялата скамейка на "орлите" скочи на крака с искане на дузпа. Рикардо Родригес изпусна зад гърба си Милинкович-Савич, швейцарецът после изби топката при опита си да отнеме коженото кълбо, но удари и сърбина, който падна на земята. Роки обаче беше категоричен, че дузпа няма.

Милан отвърна с пропуск на Кутроне, а докрая голови положения липсваха. Така Милан стигна до три точки и ще надигне глава за гостуването на Парма другата събота от 13:30 часа.