Нов провал за Лион (видео)

Лион допусна втора поредна загуба в Лига 1. След като преди няколко дни се издъни у дома срещу слабака Дижон (1:3), днес тимът на Брюно Женесио отстъпи с 1:2 при гостуването си на Нант. По този начин "хлапетата" не успяха да скъсят дистанцията до втория Лил, а в същото време рискуват да бъдат доближени на 3 точки от четвъртия Сент Етиен.

Победата беше много важна за Нант след трите поредни поражения и общо 4 мача без успех. "Канарчетата" ликуваха след попадения на Калифа Кулибали (11') и Антони Лимбомбе (83'), а за Лион се разписа Мартен Терие (41').

В 11-ата минута Маджид Уорис изведе Кулибали, който напредна и с премерен удар преодоля Антони Лопеш - 1:0. Гостите изравниха в края на полувремето благодарение на Терие. Халфът получи пас от Муса Дембеле и с перфектно насочен изстрел до гредата направи резултата 1:1. Малко по-рано Люка Тусар се контузи и на мястото му влезе Мемфис Депай.

През второто полувреме Лион имаше повече положения, но вратарят на Нант Чиприан Татарушану в няколко ситуациии показа отличен рефлекс. В 83-ата минута домакините спечелиха нарушение около границата на наказателното поле, а перфектният удар на Лимбомбе не остави шансове на Лопеш.

Победата придвижи Нант на 15-о място в класирането с актив от 34 точки.