Брайтън на полуфинал за първи път от 1983 г.

Брайтън се класира за полуфиналите в Купата на Англия за първи път от 1983 г. Тимът на Крис Хютън успя да си тръгне победител при гостуването на втородивизионния Милуол, въпреки че губеше с 0:2 две минути преди края. Срещата завърши 2:2 в редовното време, а гол не падна в продълженията. Стигна се до дузпи, в които Брайтън надделя с 5:4.

Първото полувреме не предложи много емоции. Брайтън имаше претенции за дузпа малко преди почивката и за нарушение срещу Глен Мъри преди първия гол в мача. Милуол натисна през втората част и бе близо до полуфиналите. Алекс Пиърс откри в 70-ата минута, а Ейдън О'Брайън направи 2:0. Локадия намали две минути преди края, а в 95-ата минута Соли Марч изравни от пряк свободен удар.

Шейн Фъргюсън получи червен картон и остави Милуол с 10 човека в края на продълженията. Попадение на Локадия пък бе отменено неправилно поради засада в допълнителното време. Стигна се до дузпи, Глен Мъри удари гредата при първата, но Мат Райън спаси удар на Ромео и Брайтън успя да изравни след това. Купър рпати топката над вратата при последното изпъление и по този начин разплака феновете на домакините.