Каляри взе скалпа на Фиорентина, сардинци с трети пореден успех у дома

Отборът на Кирил Десподов - Каляри взе скалпа на Фиорентина в днешното си домакинство от 28-ия кръг на Серия "А". Сардинци надвиха „Ла Виола“ с 2:1, като показаха същото лице от срещата с Интер преди два кръга и заслужаваха напълно трите точки. Попаденията за домакините реализираха Жоао Педро в 52-ата и Лука Чепители в 66-ата минута. За Фиорентина точен бе Федерико Киеза в 88-ата минута. Успехът остави Каляри на 14-ата позиция с актив от 30 точки, а Фиорентина е на 10-о място със седем точки повече. Това бе трети пореден домакински успех за Каляри след победите над Парма и Интер.

Футболист №1 на България за миналата година Кирил Десподов пропусна днешния двубой на клубния си отбор заради мускулна травма и не бе включен в групата на тима.

Първата по-добра възможност дойде в 32-ата минута, в която Леонардо Паволети стреля към противниковата врата, но в аут. Точно пет минути по-късно Алесио Краньо успя да парира опасен удар на Кевин Миралас. В 52-ата минута Качаторе се включи страхотно по десния фланг, преодоля Никола Миленкович и центрира остро към втора греда, където Жоао Педро се измъкна от своя пазач и вкара топката във вратата на Фиорентина. Попадението бе пето за нападателя от началото на сезона. Само минута по-късно зрителите на стадиона в Сардиния станаха свидетели на уникален гол на Лука Чигарини, който вкара с удар зад центъра.

Полузащитникът изпълни фаул, но главният съдия не зачете гола на домакините, посочвайки, че не е дал сигнал за подновяване на играта. В 66-ата минута все пак вторият гол за Каляри дойде. Хараламбос Ликоянис предостави много добро центриране на главата на Лука Чепители, който се възползва от слабата подредба на Форентина в защита и отбеляза с глава. В 74-ата минута само гредата спаси гостите от Флоренция от това да допуснат трети гол в тяхната врата. Удар на Николо Барела бе спасен от Пиетро Терачано, а топката попадна в краката на голмайстора Жоао Педро, който добави, но нацели напречната греда.

В 88-ата минута футболистите на Фиорентина издебнаха Каляри на контраатака и Федерико Киеза получи пас зад защитата на домакините, проби по левия фланг, навлезе в наказателното поле и с удар в обратния ъгъл реализира.