Борусия (М) отново разочарова у дома

Борусия (Мьонхенгладбах) стигна само до 1:1 у дома срещу Фрайбург в откриващия мач от 26-ия кръг на Бундеслигата. "Жребчетата" за пореден път през пролетта разочароваха феновете си, но поне сложиха край на серията от три последователни домакински загуби с голова разлика 1:11.

Попаденията на "Борусия Парк" паднаха още до средата на първата част. В 10-ата минута Паскал Щенцел намери Винченцо Грифо и той откри в полза на гостите. Италианецът не отпразнува гола си от уважение към клуба, за който игра през миналия сезон.

Борусия отговори в 16-ата минута, когато Торган Азар проби отдясно и стигна до аутлинията. Последва перфектен пас към Аласан Плеа и той вкара 11-ия си гол от старта на кампанията.След интересното начало на терена се възцари скука. След почивката домакините не направиха нищо, за да се преборят за трите точки. Чак в последните минути имаше стихиен натиск към вратата на Александер Шволов, но на стража на Фрайбург не се наложи да се намесва решително.

Борусия (М) измести РБ (Лайпциг) от третото място, но "червените криле" могат да си го върнат, ако не загубят като гост на Шалке 04. Фрайбург е в средата на таблицата.