Balkan Grand Prix 6

Бен Йедер смачка Сосиедад за 13 минути (видео)

Севиля изля гнева си върху Реал Сосиедад за победа с 5:2 в мач от 27-ия кръг на испанското първенство. Домакините бяха регистрирали четири загуби в последните пет кръга, но сега показаха съвсем друго лице и запазват шестата си позиция в таблицата. Висам Бен Йедер се показа като съвършения нападател с три попадения на своята сметка, с което вече през сезона може да се похвали с 26 гола във всички турнири с екипа на севилци. Днес французинът наниза своя хеттрик в рамките на 13 минути, с което реши изхода на срещата.

Съотборникът му Пабло Сарабия вкара за 1:0 в 25-ата минута, но само три по-късно Микел Оярсабал изравни. При този резултат дойде и паузата, а запалянковците на “Рамон Санчес Писхуан” се притесняваха, че може би ще преживеят ново разочарование по подобие на това от четвъртък, когато съставът стигна само до 2:2 на този стадион срещу Славия (Прага) в Лига Европа.

Бен Йедер обаче се постара това да не се случи и до 61-вата минута вече беше гарантирал трите точки на сметката на Севиля.

В 69-ата Оярсабал имаше нещастието да отбележи и в собствената си мрежа, а осем минути по-късно си възвърна самочувствието с още един гол - този път от дузпа в правилната врата.

Тази загуба за баските може да им коства място в Европа, защото те вече са на 5 точки от шестата позиция.