Японец с дебютен гол за ЦСКА М (видео)

ЦСКА (Москва) бързо се съвзе след загубата от Арсенал (Тула) в първия пролетен кръг на Премиер лигата. "Армейците" разгромиха с 3:0 Рубин и се доближиха на 4 точки от водача Зенит, който днес приема Уфа. Двубоят ще се запомни с дебютния гол с екипа на ЦСКА на японския нападател Такума Нишимура.

Азиатецът откри резултата в 24-ата минута. Той се оказа непокрит на няколко метра от вратата и без особени трудности преодоля Егор Бабурин.Въпреки явното си надмощие, домакините решиха мача в своя полза чак в последните минути. Голмайсторът от началото на сезона Фьодор Чалов покачи на 2:0 в 83-ата, след като технично овладя топката на гърди и прехвърли стража на гостите, а в добавеното време Яка Бийол засече подаване на Марио Фернандес и прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

В следващия кръг ЦСКА ще гостува на Урал, а Рубин, който допусна едва трета загуба през сезона, ще е домакин на Ростов.