Кардиф с важен успех в борбата за оцеляване

Кардиф изигра силен мач и взе ценни три точки в борбата за оцеляване. Тимът от Уелс спечели с 2:0 домакинството си на Уест Хам. Отборът на Нийл Уорнък започна отлично и още във втората минута водеше след попадение на Хойлет. Той удвои аванса си малко след почивката, като Камараса отбеляза втория гол.

Кардиф можеше да спечели и с по-голям резултат, като доминираше през целия мач. Деклан Райс удари гледа за “чуковете” 20 минути преди края, но гостите в нито един момент не изглеждаха като отбор, способен на обрат.

Успехът бе много важен за Кардиф, който е 18-ти в класирането и изостава на две точки от Саутхамптън и Бърнли. Сега за играчите на Уорнък предстои триседмична почивка, но след това в три от следващите четири срещи се изправят срещу отбори от топ 6.

КАРДИФ - УЕСТ ХАМ 2:0
1:0 - Хойлет (4)
2:0 - Камараса (52)