Хетафе не се спира, вече диша във врата на Реал Мадрид (видео)

Хетафе отново показа, че се намира във великолепна форма и няма да е изненада, ако в края на сезона финишира на мечтаното 4-о място в Ла Лига, даващо право на участие в Шампионската лига. Срещу последния в класирането Уеска тимът от мадридското предградие имаше тежки мигове, но направи обрат с 2:1 и вече има аванс от 4 точки пред Алавес, а в същото време се доближи на три от Реал Мадрид.

Хетафе игра по-добре през целия мач, но трябваше да догонва в резултата, след като в 35-ата минута Енрик Гайего откри в полза на Уеска. Нападателят завърши по перфектен начин хубава контра на Уеска, преминала по десния фланг.В началото на втората част Хорхе Молина подаде на Хайме Мата, а той с много прецизен удар в далечния ъгъл се разписа за 1:1. Мата се превърна в герой за Хетафе, след като в 77-ата минута реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Хави Галан в наказателното поле.

Хетафе е в серия от три победи в първенството (всички с резултат 2:1) и няма загуба в последните си 6 мача. Уеска остана на дъното с  22 точки, но още има шансове да се спаси.