Спортинг бие с дузпа в последната минута (видео)

Спортинг (Лисабон) взе много ценни три точки при гостуването си на Боависта от 25-ия кръг на португалското първенство. "Зелено-белите" се наложиха с 2:1 над тима от Порто, а победният гол бе дело на Бруно Фернандеш от дузпа в последната минута.

Домакините изненадващо поведоха в самото начало с попадение на Уелго дос Сантос, но след четвърт час игра Еду Мачадо си вкара автогол.

Последва натиск на Спортинг. "Лъвовете" удариха греда, а гол на Рафиня беше отменен заради засада. През второто полувреме гостите направиха много пропуски, но в последните секунди отново Еду Мачадо провали Боависта. Той фаулира съперник в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Бруно Фернандеш реализира дузпата, но не се зарадва от уважение към клуба, чийто юноша е.

Спортинг е 4-и в класирането с 52 точки - три по-малко от третия Брага, който победи Витория (Гимараеш) с 1:0.

Лидер в Примейра лига е Бенфика с 59 точки пред Порто, който има 57, а днес гостува на Фейрензе на Стивън Петков.