Уест Хам спря устрема на Нюкасъл

Уест Хам спечели с 2:0 домакинството си на Нюкасъл и се изкачи на девето място в класирането. Попадения на Деклан Райс и Марк Нобъл от дузпа донесоха успеха на “чуковете”, като и двата гола паднаха през първото полувреме.

След почивката отборът на Рафаел Бенитес имаше предимстно, но така и не стигна до почетно попадение. Преди този мач "свраките" записаха четири победи от последните си шест шампионатни срещи и благодарение на това е на шест точки над зоната на изпадащите.

Мануел Пелегрини запази някои от играчите си през седмицата, когато тимът му загуби с 0:1 от Манчестър Сити. В тима бе и Мануел Лансини, който след тежка контузия в коляното бе титуляр за първи път от май 2018 г.

"Чуковете" започнаха отлично и още в седмата минута поведоха. След ъглов удар Деклан Райс бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата. След попадението темпото спадна и двата отбора не съвториха нищо съществено известен период. След половин час игра бяха осъществени няколко атаки, но те не доведоха до нищо сериозно. В 40-ата минута Хавиер Ернандес бе повален в наказателното поле от Лежюн, а капитанът Марк Нобъл направи 2:0 от отсъдената дузпа.

Нюкасъл изглеждаше малко по-добре в началото на втората част, а Перес пропусна възможност да намали. По-късно Рондон опита удар, но Фабиански спаси. Уест Хам играеше малко по-предпазливо след почивката, като отстъпи инициативата на съперника и разчиташе на контраатаки, които често носеха опасност. Рондон на два пъти се озова на добри позиции, но защитници на “чуковете” успяваха да отклонят ударите му.

УЕСТ ХАМ - НЮКАСЪЛ 2:0