Ново перфектно гостуване и Лайпциг се настани на трето място (видео)

Отборът на РБ (Лайпциг) не допусна изненада при гостуването си на последния в Германия Нюрнберг и си тръгна с трите точки след минимален успех с 1:0. По този начин “червените бикове” изместиха Борусия (Мьонхенгладбах) от третото място. Лукас Клостерман реализира единствения гол в срещата в 40-ата минута, а още в 10-ата домакините пропуснаха дузпа.

За Лайпциг това е четвърта победа в последните четири гостувания в Бундеслигата. Само единият гол разлика не трябва да заблуждава, защото Разенбалшпорт беше пълен господар на терена, но просто не успя да вкара още.

И все пак нещата можеха да протекат и по друг начин, но в 10-ата минута Хано Бееренс стреля в напречната греда от бялата точка, с което лиши Нюрнберг от аванс. В оставащите 80 минути обаче домакините само веднъж уцелиха очертанията на вратата.

Това беше дуел между най-слабата атака - тази на “франките”, срещу най-добрата защита в Бундеслигата, заради което крайният резултат не е изненадващ.

Нюрнберг остава на последно място, като няма победа от септември насам.