Айнтрахт показа изключителна воля и вече е готов за Интер (видео)

С два гола в последните минути Айнтрахт (Франкфурт) постигна забележителен обрат от 1:2 до 3:2 при домакинството си на Хофенхайм в един от най-драматичните двубои в Бундеслигата този сезон. Гостите водеха до 89-ата минута, но тогава Себастиен Алер изравни за 2:2. В шестата минута на добавеното време французинът направи подаване към Гонсало Пасиенсия за победното попадение.

“Орлите” стигнаха до обрата и благодарение на факта, че от 65-ата минута бяха с човек повече. Тогава Касим Нуху беше изгонен за втори жълт картон - в случая за фал срещу Алер.

Преди това футболистите на Хофенхайм доминираха и се радваха на заслужена преднина, също дошла след обрат.

В 20-ата минута Филип Костич стреля от пряк-свободен удар и по пътя си към вратата топката се отклони в главата на Анте Ребич. Има разминаване в информациите за това на името на кого е записан гола - на Костич или Ребич.

Гостите изравниха минута преди почивката чрез намиращия се в силна форма Жоелинтон, който беше точен след атрактивна асистенция на Адам Салай. В 54-ата минута унгарецът нацели напречната греда, а секунди след това и Надием Амири се размина с гола. Той обаче стана факт в 60-ата минута, когато Ишак Белфодил се оказа неудържим в наказателното поле на Айнтрахт.

Последвалият червен картон в 65-ата минута обаче даде нужното предимство на носителя на купата на Германия, който в крайна сметка стигна до трите точки.

С тази победа тимът от Франкфурт продължава да няма загуба през 2019-а година и заема пета позиция. През идната седмица “орлите” очакват Интер в първа битка от 1/8-финалите в Лига Европа.

Хофенхайм пък е на девето място, след като в пет поредни срещи до днес не беше губил.