Каляри удари Интер, Десподов изработи дузпа (видео)

Отборът на Каляри постигна сладка победа над гранда Интер с 2:1 в двубой от 26-ия кръг на Серия А. Головете за домакините отбелязаха Лука Чепители в 31-ата и Леонардо Паволети в 43-ата минути. За Интер точен бе Лаутаро Мартинес в 38-ата. Българският нападател на домакините Кирил Десподов се появи в игра в края и направи много силно включване. Футболист номер 1 на България за 2018 година успя да изработи дузпа, но Николо Барела изпълни небрежно удара и прати топката над вратата.
Двубоят започна с много открита игра, като в първите минути и двата тима се хвърлиха в атаки. Гостите от Милано изглеждаха по-стабилно, но постепенно Каляри изравни играт В 13-ата минута мачът беше прекъснат, за да се отдаде почит на бившия капитан на Фиорентина Давиде Астори, който напусна този свят преди една година. Именно в Каляри премина голяма част от кариерата на Астори.

След тази пауза футболистите на домакините заиграха още по-силно и на няколко пъти се наложи Самир Ханданович да се намесва решително. Интер се опитваше да контраатакува. Така се стигна до 31-ата минута, когато след центриране от фаул на Лука Чигарини, капитанът на Каляри Чепители се извиси над всички и с глава откри резултата. Още в следващата атака домакините можеха да удвоят, но Ханданович показа високата си класа, като отрази удар на Жоао Педро.

В 38-ата минута "нерадзурите" изравниха резултата, като в основата на попадението беше Раджа Наинголан. Белгиецът проби отляво и качи топката на главата на Лаутаро Мартинес, който успя да я прокара между краката на вратаря Алесио Краньо. Това отвори още повече мача.

Първо Каляри имаше шанс за гол, а минута след това късметът покри домакините, след като Иван Перишич успя да прокара топката в наказателното поле към Мартинес, но този път Краньо успя да го изпревари. Все пак в 43-ата минута домакините си върнаха аванса, след като Леонардо Паволети успя да стреля от въздуха от трудна позиция и изненада Ханданович след асистенция на Дарио Сърна.

Второто полувреме започна със сериозен натиск на гостите, като се наложи на два пъти Краньо да показва уменията си. Първо Матео Политано се озова на добра позиция и стреля, но Краньо спаси. Последва ново разбъркване и удар на Перишич, но младият страж отново беше непробиваем. Каляри също създаде възможност, но Паволети този път не успя да притесни Ханданович. Интер продължи натиска си, като в 61-ата минута Мартинес не успя да засече отблизо центриране на Перишич.

В ответната атака Дарио Сърна пробва удар отдалеч, но топката мина далеч от целта. Интер продължи да затяга обръча около вратата на Каляри, но домакините се бранеха добре. В 77-ата минута Наингоран пробва удар отдалеч, но топката рикошира. Минута по-късно Мартинес не успя да засече добре с глава центриране на Д'Амброзио. С наближаването на края на мача нервите започнаха да вземат връх, като играта често бе накъсвана. В 80-ата минута в игра за Каляри се появи Кирил Десподов, който замени Жоао Педро.

В 85-ата минута гредата спаси вратата на Каляри от попадение след поредна комбинация между Наинголан и Мартинес, завършила с удар от малък ъгъл на аржентинеца. В последната минута на редовното време Кирил Десподов беше изведен в наказателното поле, българинът овладя топката, но при обръщането се подхлъзна, но все пак принуди Милан Скриняр да го фаулира и реферът отсъди дузпа. Изпълнението на Николо Барела обаче не се получи, като той прати топката високо над вратата.

Така Каляри пропусна да реши мача и трябваше да трепери до края. Все пак тимът от Сардиния удържа аванса си и постигна впечатляващ успех над един от водещите отбори в Италия. С успеха Каляри събра 27 точки и върви 14-и във временното класиране. Интер е трети с 47, а лидер е Ювентус с 69. "Нерадзурите" може да отстъпят третата позиция на градския съперник Милан, ако "росонерите", които имат 45 точки, успеят да победят Сасуоло на "Сан Сиро" в събота.

Каляри - Интер 2:1
1:0 - Чепители 31
1:1 - Мартинес 38
2:1 - Паволети 43

Каляри: Краньо, Чепители, Сърна, Пизакане, Пелегрини, Чигарини, Йоница, Барела, Педро, Фараго, Паволети.
Интер: Ханданович, Д'Амброзио, Де Фрай, Скриняр, Асамоа, Наинголан, Перишич, Весино, Брожович, Политано, Мартинес.