Барса изработи 3:0 само с три удара

Голямата победа на Барселона с 3:0 над Реал Мадрид снощи дойде след унищожителна ефективност на каталунския тим пред вратата на Кейлор Навас, сочи статистиката, публикувана в Marca. “Лос кулес” са стреляли едва три пъти по посока на вратата на своя съперник. Два от тези шутове приключиха с попадение в мрежата на домакините. Автоголът на Рафаел Варан не се брои за удар. Така само един от изстрелите на гостите не се е превърнал в гол и е бил извън очертанията на вратата.
На свой ред тимът на Сантиаго Солари е стрелял цели десет пъти по посока на вратата, четири от които бяха в очертанията. Марк-Андре тер Стеген направи няколко изключителни спасявания, като най-отчетливо беше положението в 67-ата минута, когато Серхио Регилон насочи топката с глава към далечния ъгъл.
През първото полувреме момчетата на Ернесто Валверде не стреляха нито веднъж. Такова нещо не се беше случвало на каталунците от 16 август 2017 година, когато съперник отново беше Реал Мадрид в мач реванш за Суперкупата на Испания. Ако се върнем малко по-далеч за подобен антирекорд, ще стигнем до финала за Купата на краля срещу Реал на “Местайя”.