Без Кепа Челси се вдигна и нанесе тежък удар на Тотнъм

Челси триумфира в лондонското дерби с Тотнъм и взе ценна победа. "Сините" спечелиха с 2:0 след голове през второто полувреме, но доминираха през голяма част от двубоя. Педро откри резултата в 57-ата минута, а към края Трипиър си отбеляза автогол и сложи край на интригата.

Маурицио Сари остави Кепа Арисабалага на резервната скамейка след отказа му да бъде сменен в края на финала за Купата на Лигата. Като титуляр излезе Вили Кабайеро и се справи отлично. Играчите на Челси играха агресивно и уверено за първи път от доста време и останаха близо до четвъртото място. Те са шести, изостават с три точки от четвъртия Арсенал, но са изиграли мач по-малко.

Мечтите на Тотнъм за титла пък съвсем се изпариха, като "шпорите" вече изостават на девет точки от лидера Ливърпул.

Челси започна много агресивно лондонското дерби, пресираше и доминираше в първите минути. Още в шестата минута “сините” можеха да открият резултата, но след удар на Игуаин топката се удари в гредата. Аржентинецът не успя да уцели кълбото по най-добрия начин и да се възползва от отличната възможност.

Тимът на Почетино опита да изнесе малко играта, но играчите на Челси не позволиха това, като отговориха с нов натиск. Следващата добра възможност отново се откри пред Игуаин. Вратарят на гостите Юго Лорис бе поставен под натиск и в опита си да изчисти прати топката на крака на Педро. Той намери Азар, който попаде на нападателя на Ювентус. Гонсало красиво завъртя топката, но тя мина встрани от вратата.

Постепенно Тотнъм успя да поизравни играта и започна да поглежда по-често към вратата на съперника. При първата опасна ситуация пред Кабайеро, вратарят се намеси отлично. След добра контраата Ериксон стреля, а стражът отрази удара. След това се оказа, че страничният съдия е вдигнал флаг за засада. Малко преди почивката Кабайеро бе преодолян след страхотен удар на Хари Уинкс от дистанция, но топката се удари в горната греда.

След почивката тимът на Сари подходи малко по-предпазливо, но продължи да доминира. Игуаин успя да прати топката в мрежата зад Лорис, но попадението бе отменено поради засада. В 57-ата минута Педро получи топката от Аспиликуета, навлезе в наказателното поле и заби топката през краката на Лорис и даде заслужен аванс на домакините.

Играчите на Тотнъм търсеха изравняване, но нямаха идеи как да стигнат до гол. Шест минути преди края Трипиър сложи край на интригата. Бранителят се опита да върне топката към Лорис, но я прати далеч извън обсега му и си отбеляза автогол.

ЧЕЛСИ - ТОТНЪМ 2:0
1:0 - Педро (57)
2:0 - Трипиър (84-авт)