Хофе не удържа финалния щурм на РБ (Лайпциг)

Отборите на РБ (Лайпциг) и Хофенхайм завършиха 1:1 в последен двубой от 23-ия кръг на Бундеслигата. Този резултат продължи сериите на двата тима без загуба. Те допуснаха поражения на старта на пролетния дял, но в следващите си 5 мача са непобедени.

Андрей Крамарич откри за Хофе в 22-ата минута, а мощният натиск на домакините през второто полувреме донесе изравнително попадение на Вили Орбан в 89-ата.Преди почивката РБ (Лайпциг) разочарова. Юлиан Нагелсман явно бе разузнал перфектно бъдещия си отбор и футболистите му спираха в зародиш атаките към вратата си. В средата на полувремето Хофе организира бърза атака, при която Петер Гулаши спаси удара на Жоелинтон, но нямаше какво да стори при добавката на Крамарич - 0:1.

Второто полувреме премина почти изцяло в атаки към вратата на гостите, но малко от тях носеха реална заплаха за стража Оливер Бауман. Контрите на Хофе не бяха много, но две от тях като по чудо не завършиха с втори гол.В 89-ата минута Марсел Халстенберг се включи в атака и центрира към точката на дузпата, където Вили Орбан протегна крак и изравни. Това беше пето попадение от началото на сезона за бранителя.

РБ (Лайпциг) е на 4-о място в класирането, но изпусна да измести от третата позиция Борусия (Мьонхенгладбах). Хофе е 8-и.