Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Лука Йович си вдигна цената с пореден рецитал

След четири поредни равенства в Бундеслигата Айнтрахт (Франкфурт) най-накрая записа победа - 3:0 като гост на Хановер 96. Дни след отличния двубой срещу Шахтьор (Донецк) в Лига Европа “орлите” категорично надиграха слабия си съперник и заслужено си тръгват с трите точки, които пък поне за малко ги вкараха в зона “Европа”.

Спряганият за трансфер в грандовете на европейския футбол Лука Йович пак не разочарова и се отчете с гол и две асистенции. Сръбският нападател вече има забележителните 21 гола и 6 асистенции от началото на сезона. Съотборникът му Филип Костич също беше на висота с попадение и пас за друго.
Домакините обаче бяха пречупени чак през второто полувреме.

Йович можеше да вкара още в 6-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. Футболистите на Хановер се стараеха да бъдат равностойни, но рухнаха след първия гол в мрежата им. Реализира го Анте Ребич в 54-ата минута.

Десет минути по-късно Костич намери Йович и той удвои с глава. В последните секунди целият отбор на “96” се беше изнесъл в половината на Айнтрахт за изпълнение на корнер, което даде възможност на Костич спокойно да пробяга разстоянието до Михаел Есер и да опъне мрежата му за 3:0.

Реферът като че ли спести изгонване на защитника на домакините Фелипе, който в 61-вата минута много грубо фаулира Костич, получавайки жълт картон.

Така Айнтрахт вече има шест поредни успеха над Хановер в Бундеслигата, което е рекорд за отбора от Франкфурт срещу съперник от елита.

Домакините пък си остават в зоната на изпадащите в компанията на Нюрнберг.