Аякс громи и диша във врата на ПСВ (видео)

Аякс записа впечатляваща победа с 5:1 при гостуването си на Ден Хааг в среща от 23-ия кръг на холандското първенство. Домакините откриха резултата с попадение на Насер Ел Хаяти в 36-ата минута, но авансът им издържа малко повече от 120 секунди. Дани ван Беек изравни за гранда от Амстердам в 39-ата минута, а в последните секунди на първата част реферът отсъди дузпа в полза на гостите след консултация със системата ВАР и Душан Тадич не сгреши от бялата точка. Хаким Зиех покачи на 3:1 с удар извън наказателното поле в 74-ата минута, а Каспер Долберг бе точен за 1:4 в 78-ата. Зиех оформи крайния резултат с втория си гол в мача в 83-ата минута.
С днешната победа Аякс събра 56 точки и се доближи само на 2 от лидера ПСВ Айндховен, който стигна само до 1:1 при домакинството си на Фейенорд.