Фортуна беше с Фортуна (видео)

Гол седем минути преди края реши дербито на новаците в Първа Бундеслига между Фортуна (Дюселдорф) и Нюрнберг. Домакините надделяха с 2:1, след като трябваше да правят обрат. За това им помогна автогол на Евертон в 63-ата минута, а в 83-ата Каан Айхан прониза мрежата на гостите с победното попадение. Почти през целия мач тимът от Дюселдорф играеше с човек повече, тъй като още в 4-ата минута Матеус Перейра беше изгонен за удар без топка. На помощ на главния съдия се притече ВАР, откъдето се видя, че нападателят е нарушил правилата.

С този успех съставът на Фрийдхелм Функел, който днес стана трети във вечната ранглиста по брой мачове като футболист и треньор в елита - 802, се отдалечи на цели 12 точки от опасната зона и едва ли ще трябва да се бори за мястото си в групата.
Нюрнберг пък регистрира 17-и пореден двубой без победа в германския шампионат и продължава да е на последна позиция.

Ранното предимство след червения картон обаче не се материализираше в гол за Фортуна, а в 41-вата минута съперникът дори излезе напред след красиво воле на Едуард Льовен - 0:1.

Нова намеса на видеотехнологията в 52-ата минута убеди реферите, че игра с ръка на Лукас Мюл от тима на Нюрнберг не заслужава да бъде санкционирана с наказателен удар за домакините.

Десет минути по-късно обаче късметът беше с тях, след като Евертон отклони кълбото в своята мрежа за 1:1.

Играчите от Дюселдорф усетиха, че това е техният момент и сториха всичко по силите си, за да измъкнат победата. И това стана факт в 83-ата, когато Айхан зарадва местните запалянковци за 2:1.