Безобразната защита спря Гладбах за нещо голямо (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) се сбогува с шансове си за някаква сензация този сезон, след като записа втора поредна домакинска загуба с 0:3 и вече е на 8 точки от върха в Бундеслигата. Днес “жребчетата” се издъниха срещу Волфсбург след немислими грешки в защита. Гостите уцелиха вратата само в три случая, но при всичките от тях стигнаха до попадение. В същото време Гладбах пропусна всичките си шансове и сега дори може да изпадне от тройката.

През първото полувреме домакините имаха поне три възможности за гол, които бяха пропилени от един и същ футболист - Флориан Нойхаус. В единия случай той удари греда. “Вълците” изчакаха своя миг и в 38-ата минута Яник Герхарт засече в мрежата за 0:1.

В 68-ата Адмир Мехмеди удвои преднината на Волфсбург след подаване чак от вратаря си Коен Кастеелс. В 83-ата минута Мехмеди реализира още веднъж след нов подарък от страна на защитата пред Ян Зомер.

При 0:1 домакините претендираха за дузпа, но реферът не я даде след консултация с ВАР.

С третата си победа в последните четири кръга Волфсбург вече е на пето място в класирането. След седмица “вълците” приемат Вердер (Бремен), а Борусия пак ще е домакин - на Байерн (Мюнхен).