Луд мач в Разград, Лудогорец още не е шампион

Шалке 04 се загуби в карнавала на Майнц (видео)

Тежкият двубой срещу Манчестър Сити през седмицата рефлектира върху представянето на Шалке 04 срещу Майнц 05 и “миньорите” загубиха безславно с 0:3 при гостуването си в двубой от 23-ия кръг на германския шампионат. Тимът от Гелзенкирхен вече няма победа от пет мача насам в Бундеслигата и е близо до изпадащите. Отборът има 23 точки от 23 кръга, което е най-лошият актив за последните 36 години. На този етап през сезон 1982/83 г. съставът имаше само 16 точки и послед изпадна от елита.

В нито един момент този следобед футболистите на Шалке не представляваха опасност за съперника и напълно логично претърпяха това тежко поражение. Карим Онисиво откри в 18-ата минута и този резултат се запази чак до 73-ата минута. Тогава Жан-Филип Матета беше оставен сам в наказателното поле и с глава направи 2:0. В 84-ата минута отново точен беше Онисиво - 3:0.

Медиите в Германия са категорични, че ако на “кралскосините” не предстоеше реванш в Шампионската лига, треньорът Доменико Тедеско вече щеше да е уволнен.

С този успех пък Майнц се придвижи до 11-а позиция и е на цели 14 точки от опасната зона.