Щутгарт открадна ценна точка от Вердер (видео)

23-ия кръг в Бундеслигата започна с равенство между Вердер (Бремен) и Щутгарт - 1:1. Гостите поведоха с гол на Стивън Цубер още във 2-ата минута, но в края на първото полувреме Дейви Клаасен изравни за "бременските музиканти". Точката остави Щутгарт на 16-о място, а Вердер е 9-и и продължава да няма загуба от началото на годината.

След 7 поредни мача без победа "швабите" получиха мечтаното начало. В основата на попадението беше Марио Гомес, който игра с глава и насочи топката към Цубер, а швейцарският национал простреля Иржи Павелка. Малко по-късно самият Гомес можеше да се разпише, но стражът на Вердер спаси.

В средата на полувремето домакините вдигнаха оборотите, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата. Гомес още веднъж пропусна очи в очи с Павелка, а Вердер наказа неумението на съперника си да се възползва от своите положения. В 45-ата минута Клаасен се оказа на добра позиция и с мощен шут вкара първия си гол в Бундеслигата от октомври.

След почивката в игра за Щутгарт влезе капитанът Кристиан Гентнер, но неговият отбор беше принуден почти изцяло да се брани. Най-деен в състава на Вердер беше Милот Рашица, а влизаането на ветерана Клаудио Писаро означаваше повече центрирания, с които обаче защитата на гостите се справи. Най-близо до гола беше Теодор Гебре Селасие, но Рон-Роберт Цийлер показа класа.

Щутгарт остава без победа през 2019 година, а Вердер няма загуба в 6 поредни мача. Отборът на Флориан Коофелт пропусна да направи първи пълен обрат през сезона.