Борусия (М) пропусна да накаже изморения Айнтрахт (видео)

Гонещите класиране в евротурнирите Айнтрахт (Франкфурт) и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха при 1:1 в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата. С тази точка гостите се утвърдиха на трета позиция, но след този уикенд вечер изостават на 5 пункта от втория Байерн (Мюнхен). “Орлите” пък пак са шести.

Борусия беше далеч по-добрият отбор, но куп пропуски ги накара да се борят дори за равенството. През първото полувреме “жребчетата” изпуснаха три много добри положения чрез Ларс Щиндъл, Торган Азар и Денис Закария. Закария не успя да преодолее Кевин Трап в ситуация едно на едно с него.

И точно секунди преди почивката Айнтрахт успя изненадващо да поведе след гол на Дани да Коща, който се възползва от рикошет.

Мьонхенгладбах натисна още повече след антракта, което даде шанс на домакините да контраатакуват. В такава ситуация в 75-ата минута Анте Ребич се оказа сам в наказателното поле на Борусия, но не уцели вратата.

Логиката възтържествува в 82-ата минута, когато Закария се реваншира за пропуска си от първата част и прониза вратаря на Айнтрахт за 1:1.

Умората в редиците на Айнтрахт си личеше, след като само преди дни отборът имаше мач в Украйна срещу Шахтьор (Донецк). По тази причина почивка получи нашумелият Лука Йович, който днес влезе само за последните няколко минути.

В добавеното време Борусия се размина с победен гол, след като Йосип Дръмич не намери рамката от много изгодна ситуация.