Монако върви нагоре, Мартинш с нов гол (видео)

Монако вече е извън зоната на изпадащите в Лига 1. Отборът се стабилизира под ръководството на завърналия се Леонардо Жардим и вече в три поредна мача няма загуба. Днес "монегаските" се наложиха с 1:0 над Нант, а единствения гол отбеляза новото попълнение Желсон Мартинш. Португалецът, дошъл под наем от Атлетико Мадрид, се разписа в 13-ата минута. Той се разписа и при равенството срещу Монпелие в предишния кръг.

Монако започна напористо и заслужено поведе след перфектна атака, преминала по левия фланг. Маркош Лопеш центрира към Мартинш и той с шпагат засече топката под гредата.

И след почивката домакините имаха сериозно надмощие, но резултатът остана непроменен. По този начин Монако се изкачи на 16-о място в класирането и е извън зоната на изпадащите за пръв път от септември.

В следващия кръг отборът на Жардим ще е домакин на Лион, а на Нант предстои мач с Бордо.