Шалке 04 се подготви за идването на Сити с тежък тест (видео)

За кой ли път този сезон Шалке 04 не успя да спечели мач от Бундеслигата, в който беше считан за фаворит. Няколко дни преди първия си сблъсък с Манчестър Сити от 1/8-финалите в Шампионската лига “миньорите” направиха 0:0 с Фрайбург в Гелзенкирхен в среща от 22-ия кръг и нямат успех в четвърти пореден двубой, с което са чак на 14-а позиция.
“Кралскосините” обаче трябва да се радват на тази точка, защото повече от полувреме играха с човек по-малко и за малко да загубят. Суат Сердар беше изгонен с директен червен картон в 42-ата минута, след като извърши много опасен фал срещу Майк Франтц. Гостите също останаха с 10 души, но чак в добавеното време, когато Кристиан Гюнтер получи втори жълт картон.

Численото преимущество позволи на Фрайбург да атакува повече след почивката. В 71-вата минута Филип Лайнхарт пропусна най-добрата възможност с глава от няколко метра. Малко по-късно съдията Франк Виленборг се допита до ВАР в ситуация, при която гостите настояваха за дузпа за игра с ръка на Оскар Маскарей. В крайна сметка обаче реферите прецениха, че няма основания за отсъждането на наказателен удар.

ВАР влезе в действие и в 33-ата минута, когато не даде дузпа за Шалке.

Дебют за домакините направи 18-годишният Раби Матондо, който през януари беше привлечен от Манчестър Сити за около 11 млн. паунда. След изгонването на Сердар се наложи на нападателя Марк Ут да действа като вътрешен полузащитник и той се справи много добре.

Фрайбург няма победа от пет кръга насам и е съсед на Шалке в класирането.