Лил се утвърди на второто място

Лил победи последния Гинган с 2:0 и се утвърди на второто място в класирането на френската Лига 1. “Песовете” поведоха с гол на Рафаел Леао малко след почивката, а Лоик Реми удвои от дузпа в добавеното време.

Лил е втори в таблицата на 10 точки след лидера ПСЖ, който има и два мача по-малко.

Рен се изкачи на 7-о място след победа над Сент Етиен с 3:0. Мбайе Нианг откри резултата в 27-а минута, а в самия край на мача се разписаха Хатем Бен-Арфа от дузпа и Адриен Юну. Сент Етиен доигра мача в намален състав след червен картон на Ромен Амума.

Поражението остави Сент Етиен на 6-а позиция с 37 точки, една повече от Рен.