Ели Василева и Скандичи с победа №3 в Шампионската лига (видео + снимки)

Националката Елица Василева и нейният Савино Дел Бене (Скандичи) постигнаха трета победа в Шампионската лига. Момичетата на Карло Паризи надиграха категорично за втори път полския вицешампион ЛКС Комерсекон (Лодз) с 3:0 (25:21, 25:22, 25:17) в четвърти мач от група D на надпреварата, изигран пред 2000 зрители в зала "Спорт Арена" в Лодз.

В първия мач тимът от Флоренция се наложи като домакин над волейболистките на Михал Масек със същия резултат 3:0.

Ели Василева игра цял мач за Скандичи и записа 8 точки (53% ефективност в атака, 19% перфектно и 56% позитивно посрещане).

Най-резултатна стана Изабеле Хаак с 21 точки (2 блока, 51% ефективност в атака), Йована Стеванович добави 11 точки (4 блокади).

За Комерсекон Моника Бочиек приключи с 15 точки, по 13 реализираха Региане Бидиас и Агата Вавжинчик.

Така Скандичи продължава да бъде убедителен лидер в класирането с 10 точки (3 победи, 1 загуба), полският тим е на последното, четвърто място с 3 точки (1 успех, 3 поражения).

Следващата среща за Василева и съотборничките й е на 20 февруари (сряда), с другия италиански отбор в групата - Имоко Волей (Конеляно). В първия двубой помежду им "пантерите" се наложиха с 3:2 гейма. Комерсекон се изправя срещу ССК Палмберг (Шверин) ден по-рано.

ЛКС КОМЕРСЕКОН, ЛОДЗ (ПОЛША) - САВИНО ДЕЛ БЕНЕ, СКАНДИЧИ (ИТАЛИЯ) 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)
ЛОДЗ: Лусие Люлщайнова 1, Моника Бочиек 16, Регине Бидиас 13, Дария Шчирба 13, Зузана Ефимиенко-Млотковска 2, Марта Мойчик 2 - Кристина Щраж-либеро
Старши треньор: МИХАЛ МАСЕК
СКАНДИЧИ: Офелия Малинов 1, Илабел Хаак 21, ЕЛИЦА ВАСИЛЕВА 8, Лучия Бозети 10, Аденизия Да Силва 8, Йована Стеванович 11 - Енрика Мерло-либеро (Вероника Бишонти, Валерия Каракута)
Старши треньор: КАРЛО ПАРИЗИ.