Монтана удари Добруджа в Суперлигата (видео + снимки + статистика)

Волейболният отбор на Монтана записа 3-а поредна и общо 10-а победа в Суперлигата на България, след като надигра у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:20, 25:18, 18:25, 25:20) в последния мач от 15-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така монтанчани се изкачиха на 3-о място във временното класиране с 10 победи, 5 загуби и 28 точки, с колкото е и 4-ия Левски, но с по-лоши показатели. Добруджа пък се смъкна на 5-а позиция с 9 победи, 6 загуби и 30 точки. В следващия 16-и кръг Монтана гостува на слабака Дея спорт (Бургас), докато добричлии са домакини на Дунав (Русе). Срещите са в събота (9 февруари) съответно от 17,00 и 18,00 часа.

Първият гейм започна с леко предимство за домакините на Монтана, които взеха аванс от 2-3 точки. Постепенно Добруджа успя да изравни при 13:13 след ас на Велизар Ченокожев. Две успешни блокади и грешка на добричлии на мрежата доведоха резултата до 18:14 за Монтана. Играчите на Даниел Пеев задържаха преднината си и поведоха след 25:20. В началото на втората част в игра за Монтана се появи Стефан Чавдаров на мястото на Борис Наков. Добричлии допуснаха видимо повече грешки, докато Монтана продължи да играе стабилно и дръпна с 13:10 след ас на Аспарух Аспарухов. Разликата нарасна до 21:16, след което Монтана удвои аванса си след убедително 25:18.

В началото на третия гейм младият Алекс Николов влезе в игра за Добруджа на мястото на неубедителния Галин Николов. Това помогна, като добричлии успяха да разклатят посрещането на Монтана, нарушиха ритъма им на игра от първите два гейма и контролираха събитията на полето. Дори появата в игра за домакините на опитния Тодор Вълчев на мястото на Аспарух Аспарухов не даде ефект. Аспарухов се върна на полето за четвъртата част, играта в която беше точка за точка до 7:7. Последва страхотна серия от сервис на Иван Латунов, при която Монтана дръпна с 16:7 и реши на практика мача. Добруджа се доближи на 4 точки до домакините, но нямаха сили за повече - 25:20 и 3:1 за Монтана.

Най-полезен за Монтана бе Виталий Бондар с 22 точки (4 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака) за победата. Златко Кьосев добави още 17 точки (2 блока, 2 аса, 59% ефективност в атака и 42% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Добруджа Велизар Чернокожев (2 аса и 40% ефективност в атака) и Денис Чавдаров (4 блока, 2 аса и 75% ефективност в атака) реализираха по 18 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победа.

МОНТАНА - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (25:20, 25:18, 18:25, 25:20)